Що таке технологія DaVinci
Що таке технологія DaVinci – це цифрові сигнальні процеси, призначені для побудови мультимедійних систем. Ці процеси мають високопродуктивне ядро і розвинену периферію, що дозволяє, що дозволяє вирішувати багато завдань по обробці відео і звуку, а також проектувати мережеві пристрої. Використання цієї системи в камерах відео спостереження дозволяє швидко і економно обробляти і передавати відео зображення з камери спостереження без гальмувань і затримок на екран.
Конкуренція в області систем відеоспостереження вкрай висока. Щоб конкурувати з рішеннями на основі ASIC, що забезпечують більш низьке енергоспоживання і вартість, компанія HikVision скористалася перевагами програмного забезпечення. За рахунок його гнучкості можна більш ефективно реагувати на специфічні і мінливі вимоги замовників, ніж при використанні мікросхем ASIC.
При розробці відеокодеків з високим рівнем оптимізації, орієнтованих на завдання відеоспостереження, компанія здатна забезпечити більш високу якість зображення, ніж її конкуренти. При цьому бюджет на апаратну частину може бути дуже скромним. Розроблений і запатентований варіант кодека H. 264, в якому реалізований базовий профіль H. 264, а також обрані функції основного профілю, включаючи чересстрочную розгортку і польове розбиття. Це оптимальне поєднання базового та основного профілів дозволяє отримати більш високу якість зображення без подорожчання апаратних засобів і зниження щільності завантаження каналу зв'язку.
Проблеми використання програмного забезпечення
Перенесення наявних програм на пристрої сімейства DaVinci не був абсолютно гладким. Перша непросте завдання полягало в повторній оптимізації програмного коду для використання переваг нових команд C64x+. Наприклад, процесор C64x+ може виконувати до восьми 16-розрядних команд множення і додавання за цикл. На відміну від нього, процесор C62x може виконати лише дві 16-розрядні команди множення і додавання за цикл. Для аудіо - та відеокодеків, що інтенсивно використовують такі операції, ця різниця обертається великим приростом продуктивності. Процесор C64x+, крім того, підтримує нові команди маніпулювання бітами, а також розширені можливості підсумовування і віднімання. Ці нові команди в поєднанні з більш високою тактовою частотою 600 МГц процесора C64x+ (найвища частота C62x становить 300 МГц) забезпечили суттєвий виграш в продуктивності для рішень на базі технології DaVinci.
Также было принято решение перейти от фирменной операционной системы (VxWorks) к системе Linux с открытым исходным кодом. Основанием для этого перехода был ряд веских причин. Одна из них, разумеется, заключается в отсутствии платы за пользование ОС Linux. Другая причина – это расширение поддержки операционных систем Linux на платформе DaVinci. Процессоры из семейства DaVinci в настоящее время поддерживают Open Source Linux и MontaVista Linux.
Перехід на операційну систему Linux вимагає серйозних зусиль. Втім, цей перехід був полегшений підтримкою Linux в середовищі DSPLink компанії TI. Середа DSPLink – це схема межпроцессорной комунікації, в якій передбачений рівень абстракції між ядром ARM і DSP. Завдяки засобам DSPLink програмний код, що виконується процесором ARM, використовує одні й ті ж інтерфейси прикладного програмування для комунікації з DSP, незалежно від операційної системи. Ці інтерфейси полегшують перехід між операційними системами на платформі DaVinci.